| جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ الجمعة ۰۴ شعبان ۱۴۳۹ Friday 20 April 2018
فرهادی در اختتامیه جشنواره فارابی مطرح کرد

تدوین شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات حوزه علوم انسانی

وزیر علوم با بیان این که ۱۱۹۹ نشریه دارای مجوز در آموزش عالی فعالیت دارند، گفت: بیش از نیمی از این نشریات در حوزه علوم انسانی هستند و شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات این حوزه تدوین شده است.

محمد فرهادی، وزیر علوم صبح امروز در اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی که با حضور رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: علوم انسانی جایگاه والایی در آموزش عالی دارد زیرا موضوع این علوم، انسان است و شرافت هر علم به موضوع آن بستگی دارد و هیچ موجودی درعالم از انسان بالاتر نیست.

 

وی افزود: حدود ۴۷ تا ۴۸ درصد در آموزش عالی به علوم انسانی اختصاص دارد. علوم انسانی از نظر کمی ظرفیت‌های خوبی را داراست و برنامه ما در دولت استفاده از این ظرفیت و هدفمندسازی پژوهش های علوم انسانی است.

 

فرهادی گفت: وزارت علوم از سال ۸۴ برای بومی‌سازی علوم انسانی شورایی تشکیل داد که تولید علم، نظریه‌پردازی و حرکت در مرزهای دانش و ایجاد فناوری در حوزه علوم انسانی را دنبال می‌کند.

 

وزیر علوم خاطرنشان کرد: ۱۱۹۹ نشریه دارای مجوز در آموزش عالی در حال فعالیت هستند که بیش از نیمی از آن در حوزه علوم انسانی فعالیت دارند و شیوه‌نامه حمایت مالی از نشریات این حوزه تدوین شده است.

 

فرهادی تأکید کرد: فناوری پای خود را به علوم انسانی باز کرده و ۷ مرکز رشد در این راستا مجوز فعالیت گرفته است.

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •