| جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ الجمعة ۰۴ شعبان ۱۴۳۹ Friday 20 April 2018

واکنش حسن عباسی به توقیف نشریه قلم دانشگاه فردوسی / قطعا محمد خاتمی را مصداق روحانیت منهای اسلام می‌دانم

حسن عباسی اظهار داشت: خطر روحانیت منهای اسلام، صد پله از اسلام منهای روحانیت، بالاتر است. چرا که مردم دینشان را از غیرروحانی نمی گیرند و بنابراین اگر روحانی فاسد شد به منزله فساد کل جامعه است در حالیکه تفکرات انحرافی در غیر روحانیون، نهایتا در یک فضای محدود اثر می گذارد.

روز گذشته حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین در دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی داشت، در انتهای این سخنرانی ابراهیمی، مدیر مسئول نشریه توقیف شده قلم اظهار داشت: چندی پیش در نشریه ای عنوان "روحانیت منهای اسلام" به (م.خ) نسبت داده شد؛ که منجر به توقیف این نشریه دانشجویی شد. آیا شما قائل به مفهوم روحانیت منهای اسلام هستید و در صورت مثبت بودن جواب آیا (م.خ) را مصداق آن می دانید؟

 

حسن عباسی در پاسخ به سوال مدیر مسئول نشریه توقیف شده قلم اظهار داشت: خطر  روحانیت منهای اسلام، صد پله از اسلام منهای روحانیت، بالاتر است. چرا که مردم دینشان را از غیرروحانی نمی گیرند و بنابراین اگر روحانی فاسد شد به منزله فساد کل جامعه است در حالیکه تفکرات انحرافی در غیر روحانیون، نهایتا در یک فضای محدود اثر می گذارد.

 

وی افزود: یکی از ضرباتی که روحانیت منهای اسلام زده است عادی کردن تفکر لیبرالیسم در جمهوری اسلامی است و این در حالی است که امام(ره) فرموده بودند، تا من زنده ام نمی گذارم  این مملکت دست لیبرال ها بیفتد. روحانیت منهای اسلام، مفاهیمی همچون اسلام رحمانی را در جامعه مطرح کردند.

 

عباسی خاطر نشان کرد: بایستی روحانیت اصیل از روحانیت منهای اسلام، تفکیک شود تا نسل جوان نسبت به اصل روحانیت، بدبین نشود. من به علت پرداختن به موضوع روحانیت منهای اسلام، بارها به دادگاه احضار شده ام .

 

 حسن عباسی در ادامه تاکید کرد: اینکه علیرغم سخن گفتن تمامی مراجع تقلید علیه ربا، مقامات جمهوری اسلامی یکبار در مورد #ربا صحبت نکردند؟ این ها یعنی روحانیت منهای اسلام.

 

وی در پایان گفت: قطعا محمد خاتمی را مصداق روحانیت منهای اسلام می دانم.

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •