| شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ السبت ۰۸ جمادى الثانیة ۱۴۳۹ Saturday 24 February 2018

واکنش فراهانی به حضور دانشجوی حاشیه‌ساز در جشنواره نشریات/ طبق قانون عمل می‌کنیم

معاون فرهنگی وزارت بهداشت گفت: ملاک اصلی برای شرکت در جشنواره نشریات «تیتر ۱۰» دانشجو بودن است و اگر زمانی که اثر را ثبت می‌کنند دانشجو نباشند، آن اثر پذیرفته نخواهد شد.

آخرین اخبار مرتبط با نشریات دانشجویی کشور را از «کانال پاتوق نشریات دانشجویی » دنبال کنید

 

محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص شرکت یکی از دانشجویان اخراجی در جشنواره نشریات دانشجویی گفت: از این مورد خاص مطلع نیستم؛ اما ملاک اصلی شرکت در جشنواره نشریات تیتر 10 دانشجو بودن است و اگر کسی دانشجو نباشد، خلاف آئین نامه است.

 

وی اضافه کرد: دریافت آثار جشنواره تیتر 10 از مهر ماه 95 آغاز شده و اثر هر شرکت کننده که دانشجو بوده و اثر ثبت کرده، از این زمان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

فراهانی یادآور شد: ممکن است از مهر ماه گذشته تاکنون برخی از دانشجویانی که آثار خودشان را در این سامانه ثبت کرده اند، فارغ التحصیل شده باشند، اما اثر در زمان دانشجو بودن شان ثبت شده؛ بنابراین در جشنواره شرکت داده می شوند.

 

معاون فرهنگی وزارت بهداشت اضافه کرد: اختتامیه این جشنواره قرار بود در فروردین ماه برگزار شود، اما به دلیل حجم بالای آثار که حدود 36 هزار اثر است، برای داوری به زمان بیشتری نیاز داشت.

 

وی در پایان گفت: اگر زمانی که فردی اثر را ثبت می کند دانشجو نباشد، آن اثر پذیرفته نخواهد شد و این خلاف آئین نامه است.

 

خاطرنشان می شود، یکی از دانشجویان اخراجی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان مدیر مسئول نشریه ای دانشجویی «باران» در جشنواره تیتر ۱۰ نشریان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شرکت کرده. وی در نامه ای از طرف دانشگاه در تاریخ بهمن ماه ۹۵ به دلیل «عدم مراجعه در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۹۶ » و «همچنین چهار ترم مشروطی» از دانشگاه اخراج شده است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •