| یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ الأحد ۲۴ جمادى الأولى ۱۴۴۱ Sunday 19 January 2020
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر:

نشریه"سیانت" با برخورد جناحی و تبعیض آمیز مدیران دانشگاه امیرکبیر توقیف شد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از توقیف نشریه مستقل "سیانت" اعلام کرد: این نشریه با برخورد جناحی و تبعیض آمیز مدیران دانشگاه امیرکبیر توقیف شد.

آخرین اخبار مرتبط با نشریات دانشجویی کشور را از «کانال پاتوق نشریات دانشجویی » دنبال کنید

 

به گزارش پاتوق نشریات دانشجویی خبرگزاری دانشجو؛ نمایندگان منتخب ادوار کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه بوعلی سینا در خصوص انتصاب رئیس دانشگاه بوعلی به عنوان وزیر علوم بیانیه‌‌ای صادر کردند که به شرح ذیل است.

 

«در چند روز اخیر بعد از فراگیر شدن خبر احتمال معرفی دکتر منصور غلامی ریاست دانشگاه بوعلی سینای همدان به عنوان وزیر علوم و تحقیقات جمهوری اسلامی ایران از طرف ریاست محترم جمهور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، فضای دانشگاه بوعلی به دلیل مشی به دور از افراط و تفریط و ثبات مدیریتی و قانونمداری در دوران ریاست ایشان بر دانشگاه بوعلی سینا از این خبر پر از احساس غرور و خوشحالی شد و اکثر تشکل ها ودانشجویان دانشگاه به حمایت از دکتر غلامی برخواستند.

 

اما برخی افراد معلوم‌الحال به دنبال کینه‌توزی‌ها و منافع شخصی خود در راستای ماموریت بر هم زدن فضای دانشگاه بوعلی در دوران ریاست دکتر غلامی و در امتداد جهالت‌های کورکورانه خود دست به تخریب ایشان زدند و به خیال خام خود می‌خواستند واقعیات دوران ریاست دکتر غلامی و توانمندی های ایشان را منکر شده و دوران سیاه و پر از خفقانی را از دوران مسئولیت ایشان ترسیم کنند.

 

این نشریات زرد و یکبارمصرف سفارشی‌نویس که در سیاه‌نمایی دست رسانه‌های ضد انقلاب را از پشت بسته‌اند همیشه مخالف رودخانه روان و شفاف دانشگاه و دانشجویان در تخیل دیکته شده خودشان همه روشنی‌ها را سیاه می‌بینند این نشریات در دوران انتشار خود جز کذب چیز دیگری نگفته و همیشه برای حرف‌های انها جواب‌های منطقی در این چند ساله وجود داشته است اما گوش شنواخیر آنان بنا بر عادت چند ساله خود بعد از هر جلسه سیاسی یا فرهنگی بدون رعایت نظم و حرمت جلسات می‌خواسته اند با کف سوت عقاید باطل خودشان  را به کرسی بنشانند و در هر جلسه، با بر هم زدن و هوچی‌گری جلسه را ترک کرده و منتظر جواب نمی‌ماندند.

 

و همیشه سعی می‌کنند خودشان را نماینده قاطبه دانشجویان بنمایند و از جایگاه به ظاهر خیالی اکثریت به دنبال خواسته‌های نامشروع و منافع شخصی خود باشند این نشریات در تمام دوران پس از کسب مجوز خود در زیر چتر حمایت قانونی و مالی معاونت فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا بوده است و برای هر شماره از چاپ نشریه  چند برابر دیگر نشریات دانشجویی دریافتی داشته اند ولی روند تخریب و سیاه نمایی انها هیچ وقت با عقلانیت و دیدن واقعیت ها همراه نبود. یاد ان ضرب المثل معروف افتادیم  ((خوبی که از حد بگزرد نادان خیال بد کند))

 

اما  نکته مهم این امر در سرگذشت خیانت‌ها و تندروی‌ها و اغتشاش‌هایی نهفته است که اعضای این نشریات زرد و سفارشی از روز تاسیس خود در اندیشه داشتند و در گذر زمان از هر موضوعی در راستای تخریب دستاوردهای مدیریت دانشگاه بوعلی سینا و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کردند ما نمایندگان منتخب ادوار کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه بوعلی سینا که در سال‌های گذشته از نزدیک با روند این نشریه ونوع برخورد و راهنمایی مسئولان دانشگاه بوعلی و به طور اخص دکترمنصور غلامی و معاونت فرهنگی دانشگاه بوعلی از نزدیک آشنا هستیم شهادت می‌دهیم که این نشریه در طول دوران انتشار خود همیشه همراه با کینه‌توزی به سیاه‌نمایی و امیدزدایی از فضای دانشگاه شهره بوده است و همیشه حمله و تخریب مسئولان دانشگاه را در هر موضوع وهر زمانی را در سرلوحه خود داشته است و در پرونده این نشریه و هیأت تحریریه این نشریه سوابق کیفری و بی‌اخلاقی‌های زیادی ثبت شده است.

 

در کنار آن سوابق، سوابق تحصیلی اعضای این نشریه که پر از مشروطی‌ها و تعلیق‌های آموزشی است نشان از هدف اعضای این نشریه از دوران دانشجویی آنهاست که چیزی که در برنامه آنها وجود ندارد دانشجو بودن و تحصیل علم است آنها در دانشگاه همیشه دانشجونما بودند و از وجهه دانشجو برای نیات پلید خود سوء استفاده می‌کردند.

 

هر بار که حتی اخطار از سمت کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی در برابر دروغ‌ها و سیاه‌نمایی‌های آنها داده می‌شد با هوچی‌گری و مظلوم‌نمایی دنبال فرار از چنگال قانون و ادامه دادن به روند تخریبی خود بوده‌اند.

 

ما نمایندگان منتخب نشریات دانشگاه بوعلی با شناخت متقن و قبلی از روند این نشریات، فعال شدن نابخردانه جریان‌های تندرو و رادیکالِ ضدانقلاب از داخل دانشگاه بوعلی سینا تحت حمایت لابی‌های معاند درون و بیرون دانشگاه و همراهی آنها با رسانه های وابسته به سازمان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را برای ضربه زدن به چهره کارآمد و آرام مدیریتی دکتر غلامی، از اینجا نشأت می‌گیرد که دکتر غلامی در طول مدت ریاستشان توانستند بر خط مشی اعتدال در مدیریت امور دانشگاهی نسبتا موفق عمل کنند و با جلوگیری از ایجاد تشنج و همچنین ایجاد فضای باز سیاسی، دست هوچی‌گران را از حاشیه‌سازی‌ها کوتاه کنند. به طور واضح مشخص است این جریان وقیح‌ترین شکل ممکن، کورکورانه با همراهی رسانه‌ای‌های جاسوسی و خائن به کشور و نظام و روزنامه‌های زنجیره‌ای درصدد تخریب دکتر غلامی است و از توان مدیریتی، مشی به دور از انحصارطلبی و تندروی ایشان هراس دارد.

 

این است که مشاهده می‌شود با هوچی‌گری از هر وسیله‌ای برای تخریب این چهره علمی استفاده کرده و تلاش می‌کند حقایق را طور دیگری جلوه بدهد.

 

در صورت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر غلامی بر کرسی وزارت  علوم امید است شاهد رشد و پویندگی علمی و فضای باز سیاسی و عقیدتی درسطح دانشگاه های کشور باشیم.

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •