| یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ الأحد ۲۴ جمادى الأولى ۱۴۴۱ Sunday 19 January 2020
در آستانه برگزاری اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی؛

نامه نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی

در آستانه برگزاری اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی؛ محمد امین کاشانی، نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاه آزاد به مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نامه‌ای ارسال کرد.

آخرین اخبار مرتبط با نشریات دانشجویی کشور را از «کانال پاتوق نشریات دانشجویی » دنبال کنید

 

 

به گزارش پاتوق نشریات خبرگزاری دانشجو؛  در آستانه برگزاری اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی؛ محمد امین کاشانی، نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاه آزاد به مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نامه‌ای ارسال کرد.

 

متن کامل این نامه به شرح ذیل است

 

و کذالک جعلنگام آمهٔ وسطا اتکونوا شهداء علی الناس ویکون الرسول علی گم شهیدا
سوره مبارکه بقره آیه ۳؛۱
جناب آقای دکتر نصیری مدیر کل محترم فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی
سلام و عرضں ادب
پس از رحلت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب شایسته جناب آقای دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی، امیدهای فراوانی در دل هایمان شکل گرفت و تلاش خود را بر این نهادیم تا در این فضای جدید شاهد اعتلای فعالیت های دانشجویی بویژه در حوزه نشریات دانشجویی به عنوان پویاترین عرصه فعالیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که بر عهده ما بود، باشیم.


دیری از انتخاب حضرتعالی به عنوان مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نگذشته بود که خدمت رسیدیم و از راهی که پیموده بودیم و از اهداف آینده برایتان گفتیم. شما هم نوید آیندهای بهتر را به ما دادید و ما نیز در طی این مدت تلاشمان را کردیم تا در مقابل تمام هجمه هایی که به سیاستهای مدیریت جدید وارد می شد و تلاش هایی که صورت می گرفت تا فضا را اینطور نشان دهد که دانشگاه آزاد اسلامی به سمت جمود و تک صدایی میرود بایستیم و در راستای اهداف بلند مدت مجموعه قدم برداشته و روز به روز شاهد تعالی وضعیت نشریات دانشجویی باشیم.


اما اکنون در آستانه برگزاری اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برآن شدم تا به عنوان برادر کوچکتر شما و نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی سراسر کشور چند جمله ای درد دل نموده و ماسوی آنکه این نوشتار مورد توجه حضرتعالی قرار بگیرد یا خیر، انجام وظیفه نموده دغدغه های دانشجویان سراسر کشور  را خدمتتان عرضں نمایم.

مسئله‌ای که باعث شد دست به نگارش این نامه ببرم، انتشار اسامی داوران جشنواره بود.

 

تجربه کافی برخی از آنان باعث ایجاد نگرانی در بین دانشجویان شده است و گمان این میرود که سطح داوری آثار افت چشمگیری داشته باشد. همچنین نبود داورانی که بتوانند تمامی حوزه های تخصصی جشنواره را داوری نمایند نیز از جمله دغدغه های دانشجویان میباشد. این مسئله باعث شد تا در کنار انتقال این مسائل به شما، چند مسئله دیگر را نیز خدمتتان عرض کنم.
نه با برگزاری نمایشگاه مطبوعات و عدم دعوت دانشجویان کشور برای شرکت در نمایشگاه و عدم برگزاری نشست بین شما و سایر مسئولین با فعالین نشریات دانشجویی موجی از دلخوری و ناامیدی بین فعالین نشریات دانشجویی شکل گرفت. علی رقم توصیه موکد مقام معظم رهبری""" مبنی بر بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی، عدم ابلاغ آیین نامه فعالیت نشریات مجازی پس از گذشت یکسال از نگارش آن باعث بروز مشکلات عدیده ای در روند صدور مجوز و فعالیت آنان گردیده است.


مشکلاتی مانند عدم برگزاری جلسات شورای ناظر بر نشریات دانشجویی، عال م پاسخگویی مناسب حضرتعالی و جنا مورد دیگر هم جنال صباحی است که جان فرسا شده و البته قصد پرداختن به آن را ندارم؛ ماسوی این مشکلات لازم میدانم که جند موضوع را برای ادامه راه خدمتتان مطالبه نمایم امیا۔ است با اتخاذ تصمیمات مدبرانه حضرات بار دیگر شاهد طراوت و شادابی در بین فعالین دانشجویی باشیم و به جرات می توانم خدمتتان عرض نمایم که در صورت ادامه این منوال، چیزی جز جمود و خمودگی عائد فضای فعالیت های دانشجویی نخواهد شد.


دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی است که به گسترهای مرزهای ایران اسلامی و ژرفای تمدن این سرزمین، در بردارنده سلایق، تفکرات دیدگاه های متفاوت میباشد s احترام به تمامی سبلایقی دیدگاههای موجود، امری ضروری در پیشبرد اهداف مد نظر دارد.


اکنون در آستانه برگزاری اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی خواهشمند است دستورات لازم را جهت اجرای برنامه های زیر صادر فرمایید تا شاهد به ثمر نشستن حداقل مطالبات دانشجویی باشیم.

 

 1. دعوت از  مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی کشور برای شرکت در اختتامیه نشریات دانشجویی

2. برگزاری کارگاه‌های آموزشی مناسب در طول اختتامیه؛
3.برگزاری چند جلسه نشست پرسش ور پاسخ دانشجویی با نمایندگان مدیران مسئول مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی در طول اختتامیه؛

4. پیگیری برای حضور مسئولین ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ، وزارتین و صاحب نظران عرصه نشریات در مراسم اختتامیه؛
5. قرائت بیانیه و ارائه گزارش فعالیتهای یکساله نمایندگان مدیران مسئول در مراسم اختتامیه؛

6. ابلاغ آیین نامه فعالیت نشریات مجازی، اصلاح آیین نامه حمایت از نشریات دانشجویی؛
7. صدور دستورات لازم مبنی بر برگزاری سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی؛
8. برگزاری مناسب دومین انتخابات نمایندگان مدیران مسئول s اعضای شورای مرکزی ناظر بر نشریات

محمد امین کاشانی
نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی سراسر کشور


رونوشت:

- حجت الاسلام محمدیان ریاست محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (جهت استحضار)

- جناب آقای دکتر ولایتی رئیس محترم هیأت مؤسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی (جهت استحضار و دستور بررسی و پیگیری)

- جناب آقای دکتر رهبر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی (جهت استحضار و دستور بررسی و پیگیری)

- جناب آقای دکتر کلانتری معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی (جهت استحضار)
- جناب آقای دکتر محمد و دود حیدری (جهت استحضار)

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •