| یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ الأحد ۲۴ جمادى الأولى ۱۴۴۱ Sunday 19 January 2020
حجت الاسلام کلانتری مطرح کرد

اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد از 30 آذر/ برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان نشریه های دانشجویی

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با تاکید بر لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان نشریات دانشجویی، گفت: اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد، سی‌ام آذر تا دوم دی امسال به مدت سه روز برگزار می‌شود.

آخرین اخبار مرتبط با نشریات دانشجویی کشور را از «کانال پاتوق نشریات دانشجویی » دنبال کنید

 

 

به گزارش پاتوق نشریات دانشجویی؛ نشست هماهنگی برگزاری اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، به ریاست حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد و سایر مسئولان مربوط در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد.

در این نشست، مقرر شد اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سی ام آذر تا دوم دی به مدت سه روز به میزبانی واحد شهرقدس برگزار شود.

در این نشست، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جشنواره نشریه‌های دانشجویی را یک اقدام با ارزش و مهم فرهنگی و نشاط آور در فضای دانشجویی دانست و گفت: این کار با ابتکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه‌ها شروع شد و به تدریج گسترش یافت.  

کلانتری افزود: نشریه‌های دانشجویی، یکی از عرصه‌های بسیار مهم در دانشگاه است. البته بحث تیراژ این نشریه‌ها خیلی مطرح نیست بلکه خود تمرین نوشتن، موضوعیت دارد. قلم به دست گرفتن یک دانشجو بسیار مهم است و به حتم ارزش هزینه کردن را دارد.

وی ادامه داد: دانشجویی که قلم به دست می گیرد، قدرت ابتکار پیدا می‌کند، روحیه‌اش متحول می‌شود،‌ نشاط خاصی پیدا می‌کند و گرفتار رکورد علمی و انزوا نمی‌شود. فلسفه نشریه دانشجویی همین است و اگر کار با دقت و پژوهش انجام شود و تشویق و حمایت در دستور کار مسئولان مربوط قرار گیرد، فعال نشریه دانشجویی، پژوهشگر خواهد شد.

عضو هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان نشریه‌های دانشجویی به نحو مطلوب، خاطرنشان کرد: دانشجو باید سواد رسانه‌ای را بیاموزد و با تنوع رسانه‌های دنیا و نقش و تاثیر آنها در زندگی امروز مردم آشنا شود.

کلانتری با اشاره به خاطره‌ای از دیدار مدیران مسئول و سردبیران نشریه‌های دانشجویی با مقام معظم رهبری، یادآور شد: در آن دیدار، مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که نشریه‌های دانشجویی باید جهت دار باشند. البته منظور مقام معظم رهبری این بود که باید جهت گیری انقلابی و جهت الهی نشریه مشخص باشد.

وی اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که در دنیا هیچ چیز بی جهت وجود ندارد؛ البته شاید ما جهت را تشخیص ندهیم. ضمن اینکه اعلام بی طرفی،‌ خود یک جهت است و معنایی دارد. در عالم سیاست نیز همین طور است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به اعلام بی‌طرفی ارتش در 22 بهمن 57 اشاره کرد و توضیح داد: همان اعلام بی طرفی، وزنه انقلاب اسلامی را سنگین تر کرد و انقلاب پیروز شد.

کلانتری ابراز امیدواری کرد که دومین جشنواره سراسری نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد شهرقدس به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

به گزارش پاتوق نشریات دانشجویی، اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سی‌ام آذر تا دوم دی امسال به مدت سه روز به میزبانی واحد شهرقدس برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است است، 2 هزار و 435 عنوان اثر از 527 نشریه به دبیرخانه دومین جشنواره سراسری نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فرستاده شد، که ای آثار مورد ارزشیابی و داوری قرار گرفت و 130 نفر برگزیده شدند. همچنین قرار است به زودی فهرست برگزیدگان در سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی farhangi.iau.ir منتشر شود.

 

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •