| یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ۱۲ شعبان ۱۴۴۱ Sunday 05 April 2020
در گوشه کنار نشریات دانشجویی؛

منشور عوام فریبی حقوق شهروندی! / کاسه صبر مردم لبریز شد

مردم خسته از دعوا‌های سیاسیونی که بنا به منافع، هر روز درحال کوفتن بر سر و کله هم هستند و دولتی که بی تفاوت نسبت به اوضاع و احوال، دنبال کار‌های ظاهر پسند و عوام فریبی همچون تدوین و نمایش دادن منشور حقوق شهروندی است.

آخرین اخبار مرتبط با نشریات دانشجویی کشور را از «کانال پاتوق نشریات دانشجویی » دنبال کنید

 

محمد رحمتی* ـ گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دو روزِ مانده به نه دی امسال، شاهد اتفاقاتی بودیم که درنظرگاه اول نه تنها بی سابقه نبود، بلکه با شدت خیلی بیشتری در اوایل دهه هفتاد شمسی رخ داده بود و از این لحاظ جمهوری اسلامی کاملاً باتجربه می‌نمایاند.
مردم خسته از دعوا‌های سیاسیونی که بنا به منافع، هر روز درحال کوفتن بر سر و کله هم هستند و دولتی که بی تفاوت نسبت به اوضاع و احوال، دنبال کار‌های ظاهر پسند و عوام فریبی همچون تدوین و نمایش دادن منشور حقوق شهروندی است و از آن طرف درحالیکه فشار اقتصادیِ بی امان خلق الله را به تنگ آورده، سلبریتی‌های فریبکارِ عزیز، به گران شدن عوارض خروج از کشور اعتراض میکنند و فضای مجازی پر شده از ناله ی"پشیمانیم " این بزرگواران، ناامید از همدردی شان و شنیده شدن صدای کوتاه شان در بلبشوی مجازستان، بالاخره کاسه صبرشان لبریز شد کف خیابان! لذا مردمی بودن و چرایی رخداد هفتم دی ماه کمی تا قسمتی واضح و بدیهی است و صحبت بیشتر پیرامون آن، تکرار مکررات.
اما نکته‌ی به نظر مغفول مانده این که، دشمن نابکار به فراخور دشمنی اش به قصد استفاده تمام و کمال، پیاده نظام خود را مطابق معمول با امکانات بی حد بسیج کرده و درحال بخشیدن جهت مدنظر به این رخداد است و بلندتر از روز‌های قبل بر طبل توهم خود یعنی فروپاشی انقلاب اسلامی از درون می‌زند. این وسط، اما انکار این رخداد (کاری که رسانه ملی کرده و میکند) و نسبت دادن اصل این اتفاق به دشمن (کاری که برخی از دوستان انقلابی درحال انجام آن هستند) اشتباه محض و مصداق آب به آسیاب دشمن قدّار ریختن است. درمقابل مکر و حیله‌ی دشمن که این رخداد را وسیع و فراگیر جا میزند و با اسم رمز "همبستگی با مشهد" درحال فراخوانی مجدد اوباش اجاره ای، خود فروخته‌های بهائی و مجاهد‌های سرخورده است، راه حل این است که دانشجویان و طلاب به اندازه توان صدای مردم باشیم و درد‌ها را با ابزار‌هایی که در دست داریم به گوش مسئولینِ خودبه خواب زده‌ی خَدوم (!) برسانیم و از این طریق این کید دشمن هم برآب شود. به امید عنایات ناتمام حضرت صاحب العصر و الزمان إن شاءالله.
 
کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •