| دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ الإثنین ۰۷ شعبان ۱۴۳۹ Monday 23 April 2018
پاتوق نشریات دانشجویی بررسی می‌کند

نشریات دانشجویی در هفته گذشته چه گفتند؟

پاتوق نشریات دانشجویی در نظر دارد از بین نشریات برتر منتشرشده در دانشگاه‌ها به بیان بخشی از مطالب مطرح‌شده در نشریات دانشجویی پرداخته در زیر بخشی از موارد مطرح‌شده در نشریات دانشجویی را می‌خوانیم

پاتوق نشریات دانشجویی از بین نشریات برتر منتشر شده در دانشگاه ها به بیان بخشی از مطالب مطرح شده در نشریات دانشجویی پرداخته  در زیر بخشی از موارد مطرح شده در نشریات دانشجویی را میخوانیم.

*آفات قدرت طلبی مسئولین

نشریه فتح امام صادق در مقاله شماره 100 خود به آفات قدرت طلبی مسئولین اشاره کرد و اظها داشت: یکی از وجوه ماجرای فتنه‌ی ۸۸ که شاید کمتر به آن پرداخته‌شده است، این است که متأسفانه رجال سیاسی ما انگار آن‌چنان هم ادعا می‌کنند شیفتگان خدمت نیستند و بلکه بیشتر تشنگان قدرت یا حتی مشتاق قدرت‌اند.

در ادامه این مقاله آمده است: اما انگار این مسئله‌ی قدرت طلبی منحصر در اشخاص و زمان‌های خاص هم نیست و یک مرض دائمی در بین رجال سیاسی شده است. دیروز قدرت طلبی عده‌ای آغازگر فتنه‌ای سنگین در این مملکت بود و امروز نیز آنچه می‌بینیم به غیر از قدرت طلبی چپ و راست نیست. آقایان غافل از آن شده‌اند که عامل همه فتنه‌ها منیت ها و قدرت‌طلبی‌ها بود و حالا برایمان خدمت‌گزار شده‌اند!

در بخش دیگر نشریه فتح تاکید میکند که امروز به‌جای این‌که مدام حزب جدید تأسیس کنیم و بر طبل این‌که ما بهتریم پ بکوبیم، بیایید کمتر بهانه به‌دست دشمن بدهیم و یک‌بار هم که شده خالصانه راه خدمت را در پیش گیریم و سودای قدرت را از سر بیرون کنیم. آری با شما هستم ای رجال سیاسی کشورم. بیایید و در هر سنگری که ولی امرتان خواست، مشغول به خدمت شوید. بیایید کمی واقعاً مردمی شوید

 

* ندای اکثریت

نشریه قلم دانشگاه فردوسی در آستانه 9دی در نشریه خود به واکاوی فتنه 88 پرداخت و در اظهار تقلب نوشت: این ادعا، خیلی از طرفداران این نامزد را به دزدیده شدن رأی هایشان مظنون کرد. اما به راستی چه سند و مدرکی برای این ادعا وجود داشت؟؟؟ دلیل هایی مثل "داماد لرستان" قطعا در بین اکثریت مردم منطقی ایران بیش از آنکه مورد تأمل باشد، عجیب و باورنکردنی بود.

در ادامه این مقاله آمده است: اما با این حال انتظار می رفت که بعد از نشست هایی که نامزد معترض با مقام معظم رهبری داشت، از حجم اعتراضات کاسته شود. تا حدی هم همین طور هم شد. اما به هیچ وجه سندی برای تقلب ارائه نشد. هرچه اعتراضات جلوتر می رفت، شعارهای جدیدتری داده می شد. شعارهایی که همراه با آتش کشیدن مساجد، سرقت بانک ها، حمله به پایگاه ها و حوزه های بسیج و آسیب به اموال عمومی بود.

و انتهای  این مقاله به حادثه عاشورای سال 88 اشاره کرد و بیان داشت: آشوب در روز عاشورا که در آن هم کشف حجاب کردند و هم رقص و آواز و هم یک بسیجی را برهنه کردند، همه را به پاسخ سوالات خود رساند، و عبارت مردم خداجوی نامزد شکست خورده درباره آشوبگران عاشورا از همه چیز روشن تر.

 "همه شبهات پاسخ داده شده بود. و وقت آن بود که همه مردم ایران آن چیزی که فهمیده اند را نشان دهند. و با این جمعیت انبوه، قطعا موضع اکثریت مردم را باید در نهم دی 1388 دید."

 

* همیشه پای یک روشنفکر در میان است

نشریه سپیدار دانشگاه تهران در خصوص عوامل و مواد موثر در ایجاد فتنه 88 اشاره و به تقابل روشنفکران با دیدگاه مردم دانست و در مقاله‌ای با عنوان همیشه پای یک روشنفکر در میان است به کالبد شکافی این موضوع پرداخت در زیر بخشی از این مقاله را می‌خوانیم

سپیدار در ابتدای مقاله به مقایسه روشنفکری در ایران و غرب پرداخت و اظهار داشت: اصولا روشنفکر در ایران غالبا وجهه ای چپ داشته و کم تر میتوان روشنفکر لیبرال را در تاریخ اندیشه ایران پیدا کرد. اما روشنفکری در غرب داستان دیگری داشت! روشنفکری قبل از اینکه چپ یا راست بودنش تعریف شود بامخالف مذهب و اعتقاد به عقل به عنوان ابزار  مستقل برای فهم بشر از عالم تعریف میشود.

نشریه سپیدار در بخش دیگری از این مقاله اینطور ادامه داد: امام خمینی که به نقش مهم جماعت دانشگاهی واقف بودند در سخنرانی های متعدد خود خواستار پاکسازی دانشگاه ها از اساتید غرب زده و شرق زده شد.

* واقعا در انتخابات تقلب نشد؟!

نشریه دیده بان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگویی با عنوان فتنه دور تا حماسه عاشورایی دکتر مصطفی غفاری پرداخت: در بخشی از این گفتگو آمده است آیا واقعا در انتخابات تقلبی صورت پذیرفت؟  در جواب دکتر غفاری اظهار میدارد در دوصورت تقلب امکان پذیر بود اول اینکه بین حدود نیروی مجری و ناظر در انتخابات که اغلب آنها از معتمدان محلی در سرار کشور هستند تبانی شودکه چنین امری تقریبا محال است.

دوم اینکه در مرحله خوانش آرا پای صندوق ها یا تجمع آرا در وزارت کشور و شورای نگهبان و اعلام نتایج آنچه رای واقعی مردم بوده اعلام نشود

این امر هم با توجه به شواهد و قرائن آن هم در مورد فاصله یازده میلیونی آرا پذیرفتنی نیست

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  •  
  •